Ubytování u Pálavských jezer

Jestliže se chystáte navštívit nějaký vinný sklípek na Jižní Moravě, zajeďte se určitě podívat na Pálavu. Nachází se tady krásná jezera. Poblíž Kempu Merkur je možnost ubytování v rekreační chatě. Z chaty pak máte jen pár metrů do vinného sklípku. Ubytování u Pálavských jezer je krásné a klidné. Navíc výhled z chaty na Pálavskou krajinu je k nezaplacení.

Pálavská krajina

Krajina v okolí Pálavy je opravdu nádherná. Pálava patří do chráněné krajinné oblasti. V této oblasti se rozprostírají Pálavské neboli Pavlovské vrchy. Krajina kolem Pálavy patří do rozšířené biosférické rezervace Dolní Moravy. V Pálavské krajině je hojně navštěvovaný Lednicko – valtický areál, kde se nachází plno historických památek. Navíc celou oblastí protéká řeka Dyje a řeka Morava a najdeme zde také soutok těchto dvou řek. Pavlovské vrchy se táhnou téměř 12 km od města Mikulov až k městu Dolní Věstonice.

Mezi hojně navštěvované místo patří rekreační oblast Pasohlávky, kde se mimo jiné také nachází Novomlýnské nádrže. Tyto nádrže jsou častým cílem návštěvníků i rybářů. Pláže jsou jak písčité, tak travnaté. Výhodou je, že je zde pozvolný vstup do vody a koupání je tudíž možné i pro menší děti, pro které je zde připraven navíc i tobogán. Pokud rádi sportujete, najdete zde například hřiště pro plážový volejbal.

Zajímavosti okolí Pálavy

Pokud se vydáte do Pálavské krajiny, můžete vzácně potkat třeba kudlanku nábožnou, ještěrku zelenou, orla mořského či strakapouda jižního. Z rostlinstva tady můžete narazit na velmi vzácnou rostlinu, hvozdík pálavský, který se jinde nevyskytuje. Hojně zde rostou i modré a žluté kosatce. Jestliže chcete vidět krásy Pálavské přírody, neváhejte sem zajet a třeba tady zůstat na delší dobu.