Blíží se letní měsíce a všichni rodiče uvažují, jak stráví letní dovolenou. Je nesčetné množství možností, kam jet na dovolenou. Můžete jet k moři, či se podívat například na Moravu. Každým rokem sem totiž jezdí čím dál tím více lidí zejména proto, že je tu nespočet památek a taky míst k odpočinku. Velice oblíbeným a příjemným místem je Pálava na jižní Moravě, která je jako stvořena pro dovolenou s dětmi.

Pálavská dovolená s dětmi

Nedaleko Pálavy se nachází zcela nový Aqualand Moravia, kde děti zažijí spoustu legrace. Je zde mnoho tobogánů s různými atrakcemi. Navíc tady najdete dětské bazény s atrakcemi, jako jsou např. skákadla, šplhací sítě, bublinkovače nebo chrliče.  K dispozici je tady i dětský koutek, kde se děti patřičně vyblbnou. A pokud dáváte přednost spíše venkovnímu koupání, je v okolí Pálavy k dispozici přírodní koupaliště dokonce s tobogánem. I sportovních příležitostí je tu mnoho. Mezi ně patří např. velice oblíbený minigolf, skákací hrad či kolotoče.

Dovolená na kole na Pálavě

Pokud však toužíte spíše po turistické dovolené, je dobré si zapůjčit či přivézt kolo a vydat se po místních cyklostezkách. A kam lze podniknout výlety na kole? Na kole můžete navštívit chráněné Lednické rybníky, jako je Hlohovecký a Prostřední rybník.  Z historických památek doporučujeme navštívit Lednický zámek, Dívčí Hrady, Sirotčí Hrádek, Liščí vrch, Nový Hrad či např. Děvín. Příjemným turistickým cílem je určitě město Mikulov. Po cestě si jistě všimnete nádherné krajiny Pálavských vrchů. Cyklostezky lemují vinné sklípky, které nabízejí i občerstvení. Můžete taky využít grilování na Pálavě přímo na naší chatě.

Ubytovat se lze přímo na Pálavě – využít můžete např. rekreační chatu na Pálavě.