Turistika a cykloturistika jsou velice oblíbené zejména zde, v Pálavské krajině. Na kole se můžete vydat po vyznačených stezkách, nebo vyzkoušejte známé vinařské cyklostezky.

Vinařské cyklostezky na Pálavě včetně ubytování

První velice zajímavou vinařskou cyklostezkou je Moravská vinná stezka. Tato cyklostezka je dlouhá téměř 280 km a vede všemi vinařským oblastmi. Je to tedy nejdelší cyklostezka na Pálavě. Další zajímavou stezkou je Mikulovská vinařská stezka. Její celková délka je téměř 85 km. Zajímavostí je, že pokud se projíždíte na této stezce, narazíte na Lednicko – valtický areál, kde se nacházejí oblíbené historické památky. Poslední vinařskou stezkou je vinařská naučná stezka Mikulov. Tato trasa je nejkratší a její délka je zhruba 20 km. Vinařská stezka Mikulov prochází také malebným městečkem Pasohlávky. Místní okolí nabízí i akce ve vinném sklepě na Pálavě.

Ostatní cyklostezky kolem Pasohlávek

Lze se vydat ovšem i na klasické cyklostezky, které se tu nacházejí. Pokud jste ubytováni v obci Pasohlávky, můžete vyzkoušet zajímavou cyklostezku, která má dva okruhy. Stezka Vás provede kolem nádrží Nových Mlýnů. Další cyklostezka nese název Lichtenštejnské stezky. Tato trasa je oblíbená zejména u turistů, kteří chtějí vidět mimo jiné také historické památky. Stezka totiž prochází Lednicko – Valtickým areálem. Najdeme tady i další cyklostezky, jako jsou např.: Knížecí stezka, Břeclavská stezka, Poštorenská stezka nebo také Lednická stezka.

Náš tip: Při každé pěší turistice i turistice na kole je důležité doplňovat pitný režim. K těmto účelům doporučujeme cestovní láhev Berkey, kterou lze doplňovat i z neznámých či nekontrolovaných zdrojů vody.

Cykloturistika na Pálavě je velice oblíbená činnost, jak na jaře, tak i v létě a také na podzim. Lidé, kteří vyhledávají cykloturistiku, zde hledají mimo jiné i ubytování. Protože se zde nachází celkem hodně cyklostezek a pokud sem někdo jede z větší dálky, tak rád navštíví co nejvíce těchto tras. Proto nejčastěji volí ubytování v chatě, které vychází o dost levněji, než v hotelu.