Každý, kdo přijede na Jižní Moravu, chce navštívit alespoň jeden vinný sklípek. Vína z Jižní Moravy jsou totiž výtečná a lahodná. V okolí Jižní Moravy najdeme velké množství vinných sklípků, a tak si každý může vybrat, kde ochutná víno.

Vinné sklípky a ubytování na Pálavě v chatě

Velké množství sklípků se nachází právě kolem Pálavy. Pokud podnikáte spíše turistické dovolené v podobě jízdy na kole, u cyklostezek většinou narazíte minimálně na jeden vinný sklípek, kde si můžete odpočinout. Moravské vinařské stezky a cyklostezky totiž spojují turistiku i cykloturistiku s poznáváním Moravského vinařství.

   

   

 

Místní vinařské sklípky zde nabízejí příjemné posezení u dobrého vína.  A jaká vína jsou zde v nabídce? Z bílého vína je to např. Ryzlink Vlašský, Ryzlink Rýnský, Veltlínské zelené, Chardonay, Aurelius, Rulandské šedé či víno Pálava. Z červeného vína je zde na výběr např. Rulandské modré, Modrý Portugal, Merlot či Cabernet Sauvignon.

   

   

  

Ryzlink Vlašský je v této oblasti nejpěstovanější odrůdou vůbec. Stojí tedy za to tento druh bílého vína ochutnat. Jeho chuť je příjemná a svěží. Vůně může být jemně jablečná či květinová. K dobrému vínu je dobré také povečeřet. Vinařské sklípky v okolí nabízejí výborná a chutná jídla, některá si můžete připravit sami, možnost grilování na chatě.  Některé místní vinné sklípky mají také v nabídce akci – degustacipřívlastkových vín s odborným výkladem sommeliéra.

Ostatní informace

Pokud se chystáte navštívit některý z vinných sklípků na Jižní Moravě, připravte se na to, že budete muset někde přespat. Např. na Pálavě si lze pronajmout rekreační chatu Pálava nebo můžete přespat v kempu Merkur.