Jestliže jste milovníky rybaření a plánujete dovolenou, můžete zavítat na Pálavu. Navíc pokud s sebou chcete vzít rodinu, musíte počítat s tím, že budou chtít podnikat různé výlety, nebo se jinak bavit. Je tedy nutné vybrat takové místo, kde bude více možností, co podniknout. Jedním z takových míst je obec Pasohlávky. Obec Pasohlávky se nachází u Horní nádrže Vodního dílu Nové Mlýny. Krajinu okolí obce zvelebují vinice a sady. Na východ od obce Pasohlávky se nachází řeka Jihlava, kde je možné rybařit.

Nové Mlýny a rybaření – ubytování v chatě

Vodní nádrž Nové Mlýny se nachází na řece Dyji. Skládá se ze tří vodních ploch. Tato nádrž je velice oblíbeným místem pro rybolov. Vyskytují se tady klasické druhy ryb různých rozměrů a vah. Dají se zde chytit i rekordně velké ryby (např. sumci).  Na této nádrži se konají také plavačkové závodyVody Nových Mlýnů jsou relativně mělké a z tohoto důvodu mají ryby dostatečné množství potravy. Proto je tu ryb hodně(hlavně cejnů) a tudíž je vodní nádrž Nové Mlýny velice oblíbeným místem pro rybáře.

Navíc při procházce pálavskou přírodou můžete vidět i velice vzácné a chráněné ptáky, jako je třeba rybák obecný, zrzohlávka rudozobá či racek chechtavý.

Náš tip: Vyberte si ten správný nůž na zpracování ryb. Tento článek vám poradí ty pravé nože pro všechny fáze zpracování ryb.

Grilování na Pálavě – soukromá chata k dispozici

Nejlepší ryba je čerstvá a grilovaná. Můžete si ji ugrilovat sami na nějaké soukromé chatě v blízkosti vodní nádrže. Pokud máte smolný den a nechytíte nic, zajděte si do některé z místních restaurací či vinných sklípků. Nezapomeňte si také včas zajistit ubytování. Tato oblast je velice oblíbeným místem pro strávení volného času v letních měsících. Vhodným ubytováním je třeba rekreační chata na Pálavě.

Náš tip: Vyberte si pro vaše cestování ten správný cestovní gril.